Semináre sú voliteľná časť programu, ktorá ponúka vyššiu mieru interaktivity - je v nich priestor pre priame zapojenie účastníkov i kladenie otázok prednášajúcemu.


PHrubo

Peter Hrubo: Máme čo zvestovať! Ale komu? A ako?

Pozvanie na seminár: Ako osloviť mladú generáciu ľudí? Akí sú? Aké témy ich zaujímajú? Aký spôsob komunikácie uprednostňujú? Ako sa s nimi rozprávať?

O rečníkovi: V roku 1995 som nasledoval Božie povolanie a pripojil sa k práci IFES (Vysokoškolské biblické hnutie) na Slovensku, kde som pracoval osem rokov. Po absolvovaní stáže na London Institute of Contemporary Christianity (od roku 2003) pracujem pre Tréningové Centrum Kompas a som členom správnej rady neziskovej organizácie Josiah Venture. V súčasnosti vediem tím pracovníkov a misionárov TC Kompas. Spolu so svojou manželkou a dvomi deťmi žijem v Žiline.


JAndrysek

Jaromír Andrýsek: Křesťanská svoboda v listě Galatským

Pozvanie na seminár: Ježíš nám vydobyl svobodu a my v ní máme pevně stát (Ga 5,1). V čem křesťanská svoboda spočívá a jak se prakticky projevuje? Jsem skutečně svobodný? Žiji z milosti nebo se Boha snažím něčím naklonit a získat? A jak svou svobodu využívám?

O rečníkovi: Jsem vzdelávacím a pastoračním pracovníkem Křesťanského sboru Český Těšín. S manželkou Ivanou jsme vychovali čtyři děti. Pracuji jako ředitel komunitního centra a věnuji se redakční práci v časopise Živé slovo. Tohto roku jsem se stal dědou. Mám rád basketbal a historii.


JMahrik

Janči Máhrik: Prečo nezdrhnúť (zo Slovenska)

Pozvanie na seminár: Prieskumy medzi mladými ľuďmi ukazujú, že viac než polovica by chcela zo Slovenska odísť. Snívajú o tom, že odídu do zahraničia a budú žiť lepší život. Možno si to myslíš a možno si to i vyskúšal. Nechcem nikoho presviedčať, že má celý život prežiť na Slovensku. Ale budem se venovať 5 myšlienkam, ktoré sú kľúčové pri plánovaní tvojej budúcnosti. A možno máš v tejto otázke jasno. V takom prípadě ťa pozávam na tento seminár a mám pre teba úlohu – pokiaľ ťa týchto 5 myšlienok zaujme, nes ich medzi ľudí, s ktorými žiješ.

O rečníkovi: Som kazateľom novozaloženého zboru Cirkvi bratskej "Za kostolom" v Žiline a členom tímu PLANt.sk, ktorý podporuje zakladanie nových zborov na Slovensku. Mám manželku a dve deti. Jednou z mojich vášní je hudba, už roky hrá s kapelou noXcuse. Druhou vášňou sú mladí ľudia - viac ako 12 rokov som pracoval s mládežou.


Lachovci

Roman "Hawran" a Barča Lachovci: Vzťahy v rodine a misia

Pozvanie na seminár: Ako ovplyvňuje misijná práca vzťahy v rodine, vzťah medzi manželmi či vzťah k deťom a k širšej rodine? A ako ovlyvňujú vzťahy v rodine misijnú prácu? Ako môžu misijnému pôsobeniu pomáhať a ako mu škodiť? A kto všetko je vlastne moja rodina?

O rečníkoch: Prežili sme Božie povolanie k misii a od roku 2012 žijeme a pracujeme v indiánskej rezervácii Lower Brule, ktorá sa nachádza v Južnej Dakote v USA. Tri staršie deti navštevujú miestnu školu a dve mladšie sú doma s Barčou. Roman sa stal neoddeliteľnou súčasťou všetkého diania v komunite, nielen vďaka svojmu talentu, ale vďaka svojmu ochotnému srdcu. Spolu s Barčou, po boku pastorského páru Jeffa a Ann, vedieme kresťanské spoločenstvo s názvom Hope Center (Centrum Nádeje).